1. Dziękujemy Wam przede wszystkim za udział w roratach – ten wyraz waszej wiary jest bardzo budujący. Dziękujemy Wam również za dzisiaj złożone ofiary, które przeznaczymy na remonty kościoła i klasztoru. System przeciw pożarowy i monitoring – już działają.

Przygotowujemy się do dużych inwestycji związanych z termomodernizacją kościoła i klasztoru. Chcemy kontynuować prace nad podnoszeniem standardu sal duszpasterskich.

2. W zakrystii można składać ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

3. W ostatnim tygodniu do skarbony św. Antoniego złożono 1321 zł. Bóg zapłać!

4. Przede wszystkim zapraszamy na Roraty, które są odprawiane u nas w dni powszednie o 6. rano. Przed nimi są śpiewane Godzinki. Po nich – dla dzieci i młodzieży – jest smaczne śniadanie.

5. Zapraszamy na kolejne warsztaty dla małżonków. Tym razem pt. „Jak się kłócić w drodze do szczęśliwego związku”. Warsztaty odbędą się w niedzielę, 15 grudnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz plakatach.

6. W najbliższą niedzielę (15 XII) będzie kwesta na rzecz Wspólnoty Chleb Życia, prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielewską. Bardzo serdecznie prosimy o hojne wspieranie tej szlachetnej i już przez lata sprawdzonej inicjatywy.
Tego dnia będzie też kwesta na akcję „Choinka Życzeń”, wspierającej dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Jest to także wzniosła inicjatywa warta naszego zainteresowania i wsparcia.

7. Tego też dnia Oaza Rodzin naszej parafii będzie zbierać dary w korytarzu obok zakrystii dla potrzebujących naszej parafii. Przygotowane dla nich paczki będą wydawane w sobotę, 21 grudnia br. od godziny 12.30 do 14.30.

8. Zachęcamy do tego, aby angażować się w sprawowaną liturgię oraz życie parafii, a także, aby nie zostawiać spowiedzi świętej na ostatnie chwile przed Bożym Narodzeniem.

9. W zakrystii można zakupić świece Caritas, a także odebrać opłatki oraz kadzidło i kredę.

10. Szczęść Boże!