1. Dziękujemy Wam za wytrwały udział w roratach – ten wyraz waszej wiary jest bardzo budujący. Do udziału w roratach wszystkich gorąco zapraszamy. Przed mszą św. roratnią śpiewamy Godzinki o NMP, a po niej dzieci i młodych zapraszamy na śniadanie.

2. W ostatnim tygodniu do skarbony św. Antoniego złożono 628 zł. Bóg zapłać!

3. Zachęcamy do hojności dla Wspólnoty Chleb Życia, której reprezentanci dzisiaj u nas kwestują. Dzisiaj ma też miejsce kwesta na akcję „Choinka Życzeń”, wspierającej dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Jest to także wzniosła inicjatywa warta naszego zainteresowania i wsparcia.

4. Ciągle Oaza Rodzin naszej parafii będzie zbierać dary w korytarzu obok zakrystii dla potrzebujących naszej parafii. Przygotowane dla nich paczki będą wydawane w sobotę, 21 grudnia br. od godziny 12.30 do 14.30.

5. Zachęcamy gorąco do przystąpienia do spowiedzi św. Nade wszystko prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Prosimy także, o współpracę w celebrowaniu tego sakramentu, a zatem (1.) prosimy, aby przychodzić na początek dyżuru spowiedniczego (pozwoli to ocenić ilu spowiedników będzie w danej chwili potrzebnych), (2.) prosimy o przychodzenie przygotowanym (z dobrze zrobionym rachunkiem sumienia i postanowieniem poprawy), (3.) prosimy o przychodzenie zaopatrzonym w konieczne przyrządy umożliwiające komunikację (aparat słuchowy itp). W najbliższych dniach spowiadać będziemy do ostatniego potrzebującego penitenta. Parafialny dzień spowiedzi w naszym kościele będzie w piątek, 20. grudnia. Wtedy spowiadać będziemy od 9.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 17.00. Jako że tego dnia będzie więcej spowiedników, zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi w najbliższy piątek. Informacja o tym kiedy są dni spowiedzi we wszystkich tarnobrzeskich parafiach znajduje się na plakatach.

6. W zakrystii można zakupić świece Caritas, a także odebrać opłatki oraz kadzidło i kredę.

7. Szczęść Boże!