1. Dzisiaj dziękujemy szczególnie tym, którzy przyjmują nas w ramach wizyt kolędowych. Te spotkania są dla nas inspirujące i umacniające. Dziękujemy za życzliwość i cierpliwość.

2. Dzisiaj po nabożeństwie różańcowym nastąpi zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Róż.

3. W ostatnim tygodniu do skarbony św. Antoniego złożono ofiary w wysokości 2894 zł i 10 eu. W piątek, 24 stycznia będzie można odebrać paczki żywnościowe zakupione za te pieniądze.

4. Jutro obchodzić będziemy starożytną uroczystość Objawienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału we mszach św., które tego dnia odprawimy wg porządku niedzielnego. Taca zebrana w ich trakcie będzie przeznaczona na działalność misyjną naszego zakonu. Do tego dnia w zakrystii można odbierać kadzidło i kredę.

5. 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie IX Orszak Trzech Króli. Z parafii naszego miasta wyjdą grupy wiernych (z naszego kościoła po mszy św. o godzinie 11.), aby ok. godziny 12.00 na Rynku odmówić modlitwę Anioł Pański i wspólnie kolędować. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie

6. Na uczestników Orszaku czekać będą od godz. 10.00 do 13.00 na tarnobrzeskim Rynku szczodraki przygotowane przez Stowarzyszenie Dolina Smaku. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony dla dwóch niepełnosprawnych rodzeństw z Tarnobrzega: Piotra i Karola Rzepeckich oraz Milenki i Jakuba Nowickich.

7. W imieniu prezydenta miasta oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu serdecznie zapraszamy na koncert Mieczysław Szcześniaka organizowany w czwartek, 9 stycznia o godzinie 17.30 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie w ramach 13. edycji Choinki Życzeń. Wejściówki – cegiełki w cenie 20 zł będą do nabycia także tuż przed koncertem. Dochód wesprze niepełnosprawne dzieci z Tarnobrzega.

8. W najbliższą sobotę, msza św wieczorna będzie odprawiona ku czci św. Filomeny.

9. Jako że ten rok jest rokiem jubileuszu dwustulecia sandomierskiego seminarium duchownego, za nawiedzenie seminaryjnego kościoła można uzyskać odpust zupełny.

10. Kontynuujemy „kolędę”. Będzie nam zatem bardzo miło, jeśli będziecie mogli nas na chwilę przecież przyjąć pod swój dach. Dzień przed wizytą ojców, odwiedzą Państwa ministranci.

11. Jutro, 6 stycznia od godziny 13.30 odwiedzimy mieszkańców domów znajdujących się przy następujących ulicach: Dominikańska, Głowackiego – kamienice, Jachowicza, Jasińskiego, Lilien, Sandomierska, Sienkiewicza – kamienice, Sokola, Szeroka – kamienice, Szkolna. Kolęda w kolejne dni będzie przebiegała według planu, który jest zaprezentowany na stosownych plakatach oraz w mediach internetowych klasztoru.

12. Do jutra. Szczęść Boże!