1. Dziękujemy za udział w roratach. Tych, który jeszcze go nie posmakowali, zachęcamy do tego z całego serca. Roraty rozpoczynają się o godzinie 6.30. Przed mszą świętą, czyli o godzinie 6.05, śpiewamy Godzinki. Prosimy przychodzić z lampionami.

2. Dzisiaj zbierana taca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontów kościoła i klasztoru.

3. Jutro o godzinie 17.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie, w czasie którego będzie modlić się Boże miłosierdzie dla świata – o pokój i sprawiedliwość w każdym jego zakątku.

4. Trwa akcja „Paczuszka dla maluszka”. Pod choinką, która znajduje się przy wejściu do kościoła można składać paczki z artykułami higienicznymi dla małych dzieci. Akcja będzie trwać do 23 grudnia br.

5. W najbliższą niedzielę 19 grudnia po raz XV odbędzie się rozprowadzanie Sianka Bożonarodzeniowego w ramach akcji „Choinka Życzeń” organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. Sianko będzie można pobrać z przygotowanego koszyka oraz wesprzeć Stowarzyszenie dobrowolną ofiarą do puszki w koszyku. W tym roku dochód z akcji będzie przekazany na wsparcie dla Kamili w kosztach turnusu rehabilitacyjnego oraz na organizację wyjazdu dla dzieci z niepełnosprawnością.

6. „Oaza Rodzin” i „Grupa Charytatywna” także w niedzielę 19 grudnia 2021 r. w kruchcie kościoła będzie zbierać dary, które będą częścią paczek świątecznych. Paczki świąteczne będą rozdawane 22 grudnia 2021 r. w godzinach 15.00 – 17.00.

7. W tym roku w naszej parafii, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa, z wizytami kolędowymi udamy się tylko do tych parafian, którzy nas o to wprost poproszą. Chęć przyjęcia kolędy można zgłosić w zakrystii od najbliższej środy 15 grudnia do czwartku 23 grudnia. Terminy wizyt kolędowych zostaną ogłoszone 1 stycznia 2022 r. W styczniu odbędą się także specjalne msze św. „kolędowe” dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli przyjąć duszpasterzy w swoich domach. Prosimy o współpracę.

8. Jesteśmy zasmuceni kolejnymi – przestępczymi – aktami wandalizmu, które mają miejsce w naszej społeczności: niszczenie drzew na cmentarzu, graffiti na odnowionym murze kościelnym, zniszczenie około 100 nagrobków na cmentarzu sobowskim. Sprawców prosimy o opamiętanie, a wszystkich o czujność – troskę o wspólne dobro i szacunek dla innych.

9. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki – specjalnie przygotowane dla naszej wspólnoty, a także w świece Caritas.

10. Prosimy o skrupulatne przestrzeganie zasad sanitarnych.

11. Szczęść Boże!