1. Dziękujemy Wam za udział w Misjach parafialnych. Jubileusz stulecia naszej wspólnoty nie będzie całkowity bez naszego nawrócenia – bez niego nasza radość nie będzie pełna. Cieszy nas Wasze zaangażowanie w Misje Święte i za nie dziękujemy. Dziękujemy ks. Przemysławowi i jego współpracownikom oraz tym, którzy zatroszczyli się o dobry przebieg tych spotkań.

2. Dzisiaj msza św.  w języku ukraińskim będzie odprawiona o g. 16.00, a nabożeństwo maryjne rozpocznie się o g. 17.00

3. We wtorek wspominać będziemy św. Dominika – spektakularne ukazanie się jego świętości. Podczas mszy św. wieczornej w szczególny sposób będziemy modlić się za wstawiennictwem tego świętego naszego patrona o potomstwo, dla tych, którzy pragną przyjąć dar życia.

4. We czwartek, w Dzień Matki, wieczorną mszę św. odprawimy w intencji wszystkich Mam oraz o docenienie macierzyństwa w naszej społeczności.
W piątek o godzinie 11.30 w kościele klasztornym, br. Karol Wielgosz, wybrany przez nas na II kadencję przeorską, złoży wyznanie wiary na ręce Ojca Prowincjała, po czym o g. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św., podczas której Ojciec Prowincjał wygłosi kazanie. Zapraszamy! Z tej racji, w najbliższy piątek nie będzie południowego dyżuru spowiedniczego. 

5. Tego też dnia, podczas wieczornego nabożeństwa rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.   

6. Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu koordynujące pomoc dla przebywających w naszym mieście uchodźców z Ukrainy zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci żywności długoterminowej i chemii osobistej. Dary można przynosić do siedziby Centrum, w każdy dzień tygodnia w godzinach od 10.00 do 16.00. 

7. W niedzielę za tydzień w szczególny sposób modlić będziemy się modlić, w intencji tych, którzy w maju obchodzą rocznicę zawarcia małżeństwa. Prosimy, aby zgłaszać ich imiona w zakrystii.

8. Podczas misji, po raz kolejny, zostaliśmy zachęceni do zaangażowanie się w sprawy naszej chrześcijańskiej społeczności. Zachęcamy do zapoznania się z grupami oraz inicjatywami, które funkcjonują przy naszym klasztorze i odkrycie w nich miejsca dla siebie. Prosimy również o zgłaszanie pomysłów, na to, co nowego moglibyśmy razem tworzyć.

9. W roku Jubileuszu 800-lecia przybycia Dominikanów do Polski oraz 100-lecia naszej parafii zapraszamy na Jubileuszową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium MB Różańcowej i bł. Sadoka i Braci Męczenników w Sandomierzu. Termin: 4 czerwca. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy!

10. W ostatnim tygodniu do skarbony św. Antoniego złożono 1321 zł. Bóg zapłać!