1. Wszystkim obchodzącym w sierpniu rocznicę zawarcia małżeństwa dziękujemy za świadectwo wiernej miłości oraz życzymy Bożego błogosławieństwa.

2. Decyzją Księdza Biskupa dzisiaj obchodzimy Niedzielę Synodalną. Modlimy się o błogosławione owoce synodu, który trwa w całym Kościele, jak i tego, który zakończył się w naszej diecezji. W niedzielę 4 września podczas mszy św. o godzinie 12.30 w uroczysty sposób zostaną wprowadzone do naszej parafii uchwały synodalne. Zachęcamy do zapoznania się z wypracowanymi już owocami synodu powszechnego i diecezjalnego. Linki do stron internetowych, gdzie można je znaleźć w najbliższych dniach będą dostępne w mediach społecznościowych klasztoru.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek i piątek spowiadać będziemy od godziny 17.00.
Także w czwartek odwiedzimy chorych naszych parafian.

4. W tym dniu obchodzić będziemy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji o godzinie 4.45 na cmentarzu wojskowym modlić się będziemy za poległych za wolność Ojczyzny, a w południe w ich intencji oraz o pokój na świecie sprawować będziemy Mszę Św. w naszym kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Czwartek to także pierwszy dzień nowego roku szkolnego. O potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i Ducha Mądrości dla uczniów, nauczycieli, katechetów i pracowników szkół modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 8.00 sprawowanej dla społeczności szkół średnich i o godz. 18.00 – dla szkół podstawowych.

6. Już w niedzielę 4 września zapraszamy do kontynuacji wspólnego świętowania Jubileuszu 100-lecia parafii oraz 800-lecia przybycia Dominikanów do Polski. Podczas tego srebrnojubileuszowego świętowania towarzyszyć na będzie między innymi: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, Służby Mundurowe i Medyczne, Harcerze, zabawy integracyjne i atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także występy wokalistów Tarnobrzeskiego Domu Kultury oraz zespołów ludowych. Jak to na urodzinach nie zabraknie też dobrego jedzenia, a także wspaniałych napojów. Około godziny 17.00 rozpoczniemy na scenie czas wspomnień i życzeń. Zachęcamy szczególnie starszych parafian do podzielenia się kawałkiem własnej historii naszej parafii. Świętowanie zakończymy wspólną biesiadą, której towarzyszyć będzie kapela „Dzikie Wino”. Zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy.

7. W związku z festynem zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w jego przygotowanie poprzez pieczenie ciast i pomoc w rozkładaniu namiotów. Produkty do ciast będzie można odebrać u p. Bogusława Karbowniczka we wtorek w godzinach… Panów do rozkładania namiotów zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 przy „Małym Kościele”.

8. W związku z jubileuszem w sobotę 10 września zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Sulisławicach. Pielgrzymować będzie można w czterech grupach: pieszej, biegowej, rowerowej i autokarowej. Zapisy (ze względów organizacyjnych będzie najlepiej, jeśli będą dokonane w najbliższych dniach) – w zakrystii. Zachęcamy do wspólnego podjęcia trudu i wysiłku pielgrzymowania.

9. Pierwsza powakacyjna zbiórka ministrancka odbędzie się w piątek, 2 września 2022 roku, o godz. 19:00 w salce ministranckiej. Bardzo prosimy o obecność wszystkich ministrantów. Spotkanie dla rodziców ministrantów odbędzie się w sobotę, 3 września 2022 roku o godz. 10:00 w domu duszpasterskim. Również prosimy o obecność. Tych, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy z rodzicami w sobotę, 3 września o godz. 9:00 również do domu duszpasterskiego.