1. To już dziś. Jubileuszowy festyn z okazji 100-lecia naszej parafii i 800-lecia przybycia Dominikanów do Polski. Atrakcje rozpoczną się już przedpołudniem. Zabawy dla dzieci dla dzieci od 11.30 do 14.30; o godz. 13.30 – oficjalne rozpoczęcie festynu, podczas którego parafia otrzyma prezent urodzinowy w postaci automatycznego defibrylatora AED ofiarowanego przez WORD Tarnobrzeg, a następnie urodzinowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej; od godz. 15.00 występy solistów i muzyków Tarnobrzeskiego Domu Kultury; 16.00 – występ zespołów ludowych; 16.45 – występy przedstawicieli Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu; około godz. 17.30 czas wspomnień i życzeń – zachęcamy do wspólnego dzielenia się wspomnieniami z życia parafii; o godz. 18.00 życzenia, urodzinowy tort i biesiada z kapelą Dzikie Wino. Przez cały dzień jak to na urodzinach wspaniałe przekąski, smaczne jedzenie, coś słodkiego oraz napoje. Zapraszamy. Bądźmy razem.
  2. Decyzją Księdza Biskupa dzisiaj obchodzimy drugą Niedzielę Synodalną. Modlimy się o błogosławione owoce synodu, który trwa w całym Kościele, jak i tego, który zakończył się w naszej diecezji. Podczas mszy św. o godzinie 12.30 w uroczysty sposób zostaną wprowadzone do naszej parafii uchwały synodalne. Linki do stron internetowych, gdzie można znaleźć dokumenty wypracowane przez te synody są dostępne w mediach społecznościowych klasztoru.
  3. We wtorek, 6 września, podczas uroczystego nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, które rozpocznie się o godzinie 17.00, zostanie odnowiony akt intronizacji NSPJ. Zapraszamy.
  4. W czwartek 8 września obchodzić będziemy Święto Narodzenia NMP – rocznicę koronacji naszego dzikowskiego wizerunku. Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godzinie 18.00. 
  5. Uczniów klas VII i VIII zapraszamy w piątek o godzinie 19.00 do „Małego Kościoła” na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. Pielgrzymka. W sobotę 10 września wyruszymy na pielgrzymkę do sanktuarium w Sulisławicach. Pielgrzymować będzie można w czterech grupach: pieszej, biegowej, rowerowej i autokarowej. Grupa piesza wyruszy spod naszego kościoła o godzinie 8.00, biegowa i rowerowa – o godzinie 9.00, a autokarowa o 11.00. Koszt pielgrzymowania wynosi 20 zł. W tej kwocie zawiera się  podróż powrotna autobusem, przeprawa promowa, ubezpieczenie, przekąska itp. Zapisy w zakrystii do poniedziałku 5 września.. Zachęcamy do wspólnego podjęcia trudu i radości pielgrzymowania.